Book Fundraiser!

Interested in buying prep books to prepare you for high school? We’ve raised a collection of used but good-condition prep books and are now selling them for discounted prices! All profits go toward helping make women’s hygienic products more accessible!

PLEASE READ PURCHASING INSTRUCTIONS!

If you find a book you would like to buy, click the image to be directed to the purchase form! The form will have the book option you chose prefilled, but if you wish to buy more than one, you can select others!

To purchase books, please put your name, and address to a place we can deliver the books. Then select the book you wish to buy, and most importantly, please take a screenshot of your Venmo payment with the price we listed for the book! It’s important that you send a screenshot. That way we can verify your purchase and link it to your name!

CATEGORIES:

PSAT/ SAT PREP

THE OFFICIAL SAT STUDY GUIDE FROM COLLEGE BOARD

OUR PRICE: $12



3 PSAT PRACTICE TESTS FROM IVY GLOBAL

OUR PRICE: $20

BARRON’S BOOK BIOLOGY SAT SUBJECT TEST

OUR PRICE: $13

BARRON’S BOOK MATH LEVEL 2 SAT SUBJECT TEST

OUR PRICE: $15


PSAT/ NMSQT STUDY GUIDE FROM THE PRINCETON REVIEW

OUR PRICE: $20

THE COLLEGE PANDA SAT WRITING GUIDE AND WORKBOOK

OUR PRICE: $15

ACT PREP

THE OFFICIAL ACT PREP GUIDE FROM THE MAKERS OF THE ACT

OUR PRICE: $20

BARRON’S BOOK FOR ACT 36

OUR PRICE: $20

BARRON’S BOOK WITH 6 ACT PRACTICE TESTS

OUR PRICE: $20



THE PRINCETON REVIEW ACT PRACTICE QUESTIONS

OUR PRICE: $20


BARRON’S BOOK ACT MATH AND SCIENCE WORKBOOK

OUR PRICE: $20

STEM PREP

BARRON’S BOOK AP COMPUTER SCIENCE A PREP BOOK

OUR PRICE: $20


JAVASCRIPT WORKBOOK

OUR PRICE: $20


UNIX SHELL PROGRAMMING BOOK

OUR PRICE: $12

CALIFORNIA McDOUGAL LITTELL MATH COURSE 1

OUR PRICE: $10

AP BIOLOGY PREP BOOK FROM CLIFFNOTES

OUR PRICE: $15

HISTORY/ FINE ARTS

ALFRED’S PIANO 101 LEARNING BOOK

OUR PRICE: $10

AP WORLD HISTORY PREP BOOK FROM THE PRINCETON REVIEW

OUR PRICE: $20

A CONCISE INTRODUCTION TO PSYCHOLOGY

OUR PRICE: $10



THE CREATIVE PROCESS OF DRAWING

OUR PRICE: $6